Már biztosan mindenki ezerszer hallotta, hogy vásárolni csak bevásárlólistával szabad! Én is így tettem sokáig: vittem a listámat és azt vettem amit akartam, sőt ami a listán volt sokszor a feléről elfelejtkeztem.
De akkor mi értelem a bevásárlólistának? – kérdezhetjük jogosan. De nem ez a jó kérdés, hanem: Hogy van értelme bevásárlólistával menni vásárolni?
Először is szükség van egy elhatározásra, egy döntésre. Ezután jön a legnehezebb rész, amikor belépünk a boltba és oda kell figyelnünk “A LISTÁRA”. És csakis a rajta lévő dolgokat szabad megvásárolni és csakis abban a mennyiségben!
A másik szabály, hogy kevesebb csábítás érjen minket: együnk vásárlás előtt! Éhesen nagyobb eséllyel vásárolunk össze mindent, mert amire csak ránézünk megkívánjuk és meg is vesszük!
Az is fontos, hogy ismerjük gyengeségeinket! Nekem kettő is van: az egyik az édesség, ezért elkerülöm az édességes részleget. A másik a gyermekem, akinek nem tudok nemet mondani, ráadásul nagy vásárló a lelkem. Ezért ha tehetem nélküle megyek vásárolni.
Bevásárlás után megérkezünk a kasszához. Itt érdemes figyelni, hogy valóban a kiírt árat ütik-e be a gépbe, illetve olvassa-e be a gép. Főleg akciós termékeknél lehet gond!
Hova pakolsz? Van szatyrod vagy ismét vásárolnod kellett egyet? Mindig vigyél magaddal táskát, hogy ne kelljen venned! Sok kicsi sokra megy! Számoljunk együtt: ha sose viszel magaddal szatyrot és mindig venned kell! A táskák ára anyagától és méretétől függően 15-300 Ft-ig terjed. De mi most számoljunk egy olcsóbb fajtával, amire így havonta 1000 Ft-ot költünk. Az éves szinten 12 000 Ft!!!
Javaslatom: minden vásárlás után, amikor volt nálad táska, tegyél a perselyedben 30-40 Ft-ot (szatyor ára). Karácsonyra már meg is lesz a pénzed egy szép ajándékra!
Köszönöm, hogy megtiszteltél figyelmeddel!
Legyen szép Napod!
facebook.com/zsugorianyu
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: